У Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію пройшла урочиста роратна служба в спомин Святого Йоана від Хреста.

Святий Йоан від Хреста є співучасником у реформації ордену Кармелітів, разом з Святою Терезою Авільською. Тому його спомин є неабияк важливим для отців Босих Кармелітів та прихожан санктуарію.

Справжнє ім’я святого Хуан де Йєпес. Народився поблизу Авіли в сім’ї кравця. Рано втратив батька. Тому з дитинства працював. Гроші які зміг зекономити віддав на навчання в школі єзуїтів у Медіні. Згодом вступив до Ордену Кармелітів, прийнявши ім’я Йоан від Святого Матея.

У віці 25 років зустрів Святу Терезу Авільську, яка вже почала реформу жіночої гілки Кармелю. Він став прихильником реформ, що мали на меті повернення до початкових ідеалів кармелітів.

28 листопада 1568 року склав обіт дотримання первісного уставу: «навіть якщо за це доведеться заплатити життям» і взяв ім’я Йоан від Хреста. Більше ніж 9 місяців був ув’язненим за те що іншим не подобались його дії і думки. Зазнав як і голоду так і бичування. Помер Святий Йоан від Хреста в Убеді, в 1591 році. В 1726 році він був канонізований папою Бенедиктом XIII, а в 1926 році папа Пій XI оголосив Святого – Учителем Церкви.

На Святій Месі 14 грудня 2022 року, отець Рафаїл Мишковський знайомив з Яном Тирановським. Слуга Божий, який захоплювався Святим Йоаном від Хреста. Навчання якого не завжди було всім до вподоби. Не тільки діти, а й старші прихожани уважно слухали священника, адже багато цікавого з життя Яна та Святого, якого сьогодні урочисто згадуємо, отець зазначив в своєму мовленні. Більш детально про Яна та Святого Йоана від Хреста можна почути в записі за посиланням.