У багатьох відвідувачів нерідко виникає питання — чому музей пам’яті класика англійської літератури Джозефа Конрада знаходиться у такому далекому від Англії Бердичеві?  Й для декого справжнім відкриттям стає те, що англієць Конрад був поляком за національністю, українцем за місцем народження й при хрещенні отримав ім’я Йозеф Коженьовський…

Головним ініціатором створення інтерактивного музею на батьківщині письменника, у Бердичеві став професор Здіслав Найдер, визначний науковець та біограф митця.

Ініціатива отримала підтримку української влади і Міністерства культури та національної спадщини Польщі, а місцем створення музею було обрано мури монастиря Босих Кармелітів. Дизайн виставкової експозиції розробили співробітники Музею літератури у Варшаві.

Головною метою авторів музейної експозиції було не лише зібрати матеріали про життя і творчість письменника, але й допомогти  відвідувачам зануритись

(можливо, вперше, але не востаннє) у надзвичайний світ пригод, світ  творчості автора «Серця темряви», «Лорда Джима» та інших шедеврів світової літератури.

Відкриття музею відбулося 28 червня 2015 року за участю представників місцевої влади та гостей з-за кордону.

Сьогодні його двері відкриті для всіх, хто бажає ознайомитись з творчістю письменника та його життєвим шляхом. Усіх щиро запрошуємо.

Розклад роботи:

Понеділок: вихідний.

Вівторок – п`ятниця: 10.00 – 18.00.

Субота: 9.00 – 14.00.

Неділя: 9.00 – 14.00.

Вхід – добровільна пожертва.

Запис для замовлення екскурсовода за тел: (067)87-61-042.

E-mail: kamiladzis@gmail.com

Детальніша інформація на Інтернет-сторінці музею: http://konrad-museum.co.ua/