Бердичівський монастир Босих Кармелітів в Україні був заснований київським воєводою Янушем Тишкевичем у 1630 році на знак подяки за визволення з татарського полону. Заснування чернечого життя у монастирі та освячення нижнього храму в ім’я Непорочного Зачаття Діви Марії відбулися 22 липня 1642 року. В 1739-1754 роках був збудований верхній храм. Над нижнім костелом здійнялася типова базиліка, що має форму латинського хреста, з куполом на перетині трансепту. Новий костел був освячений 9 червня 1754 року київським єпископом Каєтаном Солтиком. 

У 1866 році російський цар конфіскував монастир, і Санктуарій перейшов під опіку дієцезіальних священиків. У післяреволюційний період на короткий час кармеліти повернулись до Бердичева, та після смерті отця Терезія Штобрина в 1926 році комуністична влада передала Санктуарій у державну власність. У верхньому храмі розташувалися музей революції та музей атеїзму, а в нижньому було облаштовано міський кінотеатр. У 1941 році, напередодні фашистської навали, у Санктуарії в результаті підпалу виникла пожежа. Війна довершила справу, й відтоді храм лежав у руїнах.

Лише 15 листопада 1991 року Римо-Католицька Церква знову отримала у власність верхній та нижній костели. У зруйнованій святині відновилась парафіяльна та душпастирська робота. Босі кармеліти взялись також  за реалізацію надважкого завдання – відбудову храму.

Майже два десятиліття тривали ремонтно-реставраційні роботи й нарешті 9 червня 2012 року верхній храм Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію було повторно освячено. Головним консекратором святині був митрополит Львівський, архієпископ Мечислав Мокшицький, а співконсекраторами – архієпископ Петро Мальчук та єпископ Станіслав Широкорадюк.

Верхній храм нині щоденно приймає вірян на служби Божі.  У його центральній частині знаходиться вівтар. Над ним — чудотворна ікона Матері Божої Святого Скапулярію. Зверху над Іконою — напис латиною: «Regina Decor Carmeli», що означає «Царице, Окрасо Кармелю».

Розклад Служб Божих:

Понеділок — п’ятниця: 08:00, 18:00 (сповідь під час вечірньої служби Божої, а також кожної першої п’ятниці місяця вранці).

Субота: 08:00, 17:00 (сповідь під час вечірньої служби Божої).

Неділя: 08:00, 10:00, 12:00, 17:00 (сповідь під час кожної служби Божої).

У середу о 18:00 — Служба Божа у намірі паломників.

У п’ятницю о 17:00 — година Божого Милосердя.

Щочетверга у верхньому костелі відбувається цілоденна Адорація Пресвятих Дарів. Цього дня храм з туристичною метою відвідувати заборонено, перебування дозволене виключно для молитви.

У бічній частині костелу, ліворуч від вівтаря обладнано каплицю Божого Милосердя, у котрій перебуває Образ Божого Милосердя. У правій бічній частині знаходиться захристія, біля входу до якої встановлено спеціальну скриньку для записок з намірами на Службу Божу. Служба у намірах відправляється  щосереди о 18:00. 

У середній частині костелу праворуч перебувають мощі видатного святого сучасної  Церкви – Папи Римського Йоана Павла ІІ, який свого часу коронував Ікону Матері Божої Святого Скапулярію та молився біля неї під час свого візиту до України у 2001 році.

При вході у верхній храм знаходиться також скринька для пожертв на ще не завершену реставрацію Санктуарія.

Просимо вас ознайомитися з правилами поведінки – їх варто прочитати та ретельно дотримуватись.