У Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в місті Бердичів, 25 листопада 2023 року пройшов Деканальний день молоді Бердичівського Деканату.

«Це важливо для боголюбивої  молоді. Молодь якраз таки ще не засмічена світським таким огидним життям. Молодь відкрита на Божу любов. Молодь це є особливий етап життя, коли розвиток – все росте, всього хочеться і дорослого життя хочеться, всього. Ми якраз в цьому часі разом з молоддю збираємось, щоб спільно переживати свою молодість в церкві, з Ісусом.

Ось 12-річний Ісус в храмі коли починався його підлітковий період, не пішов додому з мамою та з Св. Йосифом, а лишився серед дорослих дядьків, щоб питати у них: «А що зроблять з Месією?»,  і дорослі дяді Йому говорили: «Месію повинні вбити, він помре за гріхи людські». Тоді Ісус подумав: «Почекаю ще двадцять один рік». І вже мусив підготуватись до своєї жертви з самого дитинства, тому ми теж молимось і стараємось наперед навчитись, що буде потім і підготуватись до цього. А потім буде ну те що і в Ісуса – ми будемо говорити правду, а Ісус казав: «Нас за правду зненавидять і всі відкинуть». Ось в зв’язку з цим ми з молоддю готуємось до майбутніх випробувань, чим раніше почнемо тим краще. А старе дерево вже не пересаджують. Є декілька речей не можливих, одна з неможливих речей це покаяння старця, який в своїх гріхах вже став заскорузливий. Тому ми поки молодо-зелено розвиваємось і вам цього бажаю.» – Розповідає про важливість таких заходів для молоді Деканальний душпастир молоді, Бердичівського Деканату отець Олег Сартаков.

Тому крім щотижневих молодіжних зустрічей, котрі проходять на парафіях Бердичівського деканату, відбувся спільний День молоді. Учасники познайомилися, поділились досвідом та поринули  ще глибше в світ з Милосердним Ісусом через Адорацію, Святу Месу та конференцію.

Близько 50 молодих людей, пізнавали Милосердя  з таких парафій як: Парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, Парафія Святої Варвари, Парафія Святого Марка, Парафія Святої Агнеси, Парафія Божого Милосердя, ; 

Розпочали своє знайомство та насичений день з привітань та спільного виконання пісень. Згодом розташувавшись зручно та уважно слухали конференцію на тему «Милосердя слабкість чи сила?», яку провадив отець Юзеф Кухарчик.

Коли між людиною і людиною з’являється милосердя? Милосердя це слабкість? Як наблизитись до джерела милосердя? Та набагато інших питань відпові отець Юзеф під час конференції.

Після ділення в групах та часу на перерву і Сповідь відбулась Свята Меса, яку очолив отець Олег Сартаков. Проповідь проголосив отець Віталій Козак – настоятель Всеукраїнського Санктуарію.

Уривки з проповіді:

«Правда робить людину вільною.»

«Хоче переживати нашу щоденність з нами, очікує що ми захочемо прийти до неї, щоб відкрити свої серця.»

«Хтось переживає момент благодаті і навернення, а хтось має час прив’язаності до гріха.»

«Якщо я хочу ввійти в духовне життя, то в спілкуванні з Господом свідомість, що я слабкий і грішний має перебувати в моїй голові.»

«Заохочую знайти сьогодні трохи часу, щоб залишитись з нею один на один. Відкрити їй своє серце. Вона хоче проявити милосердя, підтримку, допомогу. Так само, як проявляла своєму синову.»

Після Євхаристії на учасників чекав смачний борщ. А вже після обіду продовжили в храмі з’єднання з Ісусом через Адорацію. Виставлення Пресвятих Дарів та роздуми очолив отець Максимільян Подвіка.

Кожен учасник в пам’ять про цей день і Милосердя Ісуса мав можливість взяти сердечко з Вівтаря. Де на кожному були підготовлені вірші зі Святого Письма.

Закінчили День молоді з «відкритого стола», де отець Олег, отець Віталій, сестра Алєксія та сестра Каміла відповідали на анонімні та відкриті питання від молоді. Поговорили і про життя молоді до подружжя, відносини між хлопцем і дівчиною, розповіли про свої покликання та життя до священства та хабіту. «Сьогоднішній Деканальний День молоді – це була крута можливість для молоді духовно відновитись та перезагрузитись. Мені найбільше сподобалась прослава, на якій кожен міг повністю зануритись у цю атмосферу молитви та розмови з Господом.» – поділилась враженнями учасниця Дарія.