«Відбувається перше паломництво Сакральної Музики»

Перше паломництво органістів пройшло 30 вересня у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в місті Бердичів.

До Марії приїхали ті, котрі провадять спів та музику під час Літургій. 22 учасника з таких міст, як Полонне, Першотравенськ, Славута, Харків, Обухів та селище Брусилів. Частина паломників це студенти Школи Сакральної Музики при Інституті Богословських Наук, котра і стала організатором першого паломництва органістів.

«Це дуже важливе паломництво, коли зустрічаються разом ті, що в своїх парафіях несуть дуже важливе служіння. Вони допомагають людям через спів, через музику відкрити серця на відносини з Богом, на спілкування з Богом. Хтось сказав, що музика це один з елементів неба. Тобто гарна музика, яка є сповнена змістом. Божим змістом. Я дуже радий, що сьогодні разом ми можемо і прославляти Бога і почути, і насититись, і зміцнитись для того, щоб далі розвиватись і проповідувати Слово Боже. Нести, якби на нотах, Господа до людських сердець» – єпископ-ординарій Харківсько – Запорізької дієцезії Павло Гончарук, який став запрошеним гостем.

Розпочали паломництво прославленням Господа через адорацію Пресвятих Дарів. Молились про закінчення війни на нашій землі та опіки Матінки Божої для наших Захисників.

Згодом пригощали чаєм та смаколиками місцеві парафіянки. Це був вільний час, де учасники познайомились та поспілкувались.

Опісля конференцію проголосив отець Олег Жарук – ректор Інституту Богословських Наук. Декілька уривків з конференції:

«Служіння органіста, пов’язане саме з Літургією»

«Комунізм багато знищив храмів, але не знищив віри…»

«Цю проблему намагаються вирішити синтезатором, як відповідник органу…»

«Мова не йде про критику, але мова йде про те що не ставиться в пріоритеті, сакральна музика в житті церкви. Як з рештою також інші моменти, які є важливі в житті церкви, як катехизація, також залишається трішки збоку.»

«Вміти прийняти власні помилки і обмеження. Намагатись змінюватись, розвиватись, зростати.»

«Можна багато критикувати тих, хто хоче зробити вклад в Сакральну Музику…»

«Не хотів, щоб ви це сприйняли як іспит совісті.»

Завершальною і основною частиною була Свята Меса, яку очолив єпископ Павло Гончарук. На початку привітальне слово сказав настоятель Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію в місті Бердичів -отець Віталій Козак.

Проповідь, яку проголосив єпископ можна прослухати тут.

Уривки з проповіді:

«Відбувається перше паломництво Сакральної Музики.»

«Сам Господь приведе людину до свого серця…»

 «Мурашки по шкірі від співу.»

«Любов ніколи не дозволяє залишатись на одному місці. Любов завжди є творча. Вона завжди стимулює. Вона завжди мотивує для того щоб краще, для того, щоб більш сердечно… Біля Матінки котра є прикладом, як не залишатись на місці… Як дозволити Богу діяти.»

«Коли гарно виконано, коли гарна мелодія. Коли на ній є слова. То ця мелодія допоможе зберегти життєвість цих слів. І людина повторюючи переключиться, потім з мелодії на слова і увійде в медитацію.»

«Вони співали довгі історії. Вони співали, не говорили… Якби проповідь була співана. Коли співається легше слухається і краще запам’ятовується. Тому ця місія допомогти душі вийти не до кінця з тіла, а так до шкіри. Вийти на зустріч Господу. Це і є ваша місія.»

Ділився своїми думками на рахунок паломництва учасник з міста Славути – Павло: «Ми тут всі, хто любить музику. Не обов’язково вміти грати, можна просто співати. Головне, що ми через музику прославляємо Бога і стараємось наблизити людей до нього.»