Кожен, хто носить скапулярій як шанувальник Матері Божої – забезпечує собі опіку душі і тіла в цьому житті і особливу допомогу в годину смерті. Це має бути духовно підготовлене рішення, до прийняття Скапулярію в своє життя.

Сьогодні 10 вересня в Санктуарії Матері Божої святого Скапулярію в Бердичеві, зібрались паломники, ті хто вже колись зробив свій вибір і ті хто прийшов його зробити сьогодні. Близько 30 учасників з Бердичівської парафії Непорочного Зачаття Діви Марії, а також з парафії Святого Вацлава, парафії Божого Милосердя, парафії Святої Софії та з парафії Навернення Святого апостола Павла міста Житомир.

Зустріч розпочалася з привітання від настоятеля санктуарію отця Віталія Козака. А згодом спільна молитва Розарію про мир в Україні та про опіку для наших мужніх військовослужбовців. Всі в один голос молилися такі особливі слова молитви “Радуйся, Марія, благодаті повна…”, – підносячи в думках свої прохання.

Згодом конференцію провів отець Віталій Козак. В своєму мовленні звернув увагу на те, як важливо чути один одного та прислухатися до ближніх. Мати в собі прагнення зрозуміти спільну реальність з іншими.

Святу Месу очолив отець Віталій разом з отцем Мирославом. Уривки з проповіді:

«Є в мене одне улюблене латинське прислів’я, воно дуже старе, ще за часів Сенеки, більше двох тисяч років. Я про нього часто говорю тому, що воно для мене в житті має значення, це прислів’я каже так, що “слова навчають, а приклад заохочує”.»

«Коли був час коронавірусу, ми всі були спеціалісти в коронавірусі … Прийшла війна і всі стали спеціалістами від війни… Закінчиться війна, потрібно буде відбудовувати країну і всі ми станемо спеціалістами, як відбудовувати.»

«…нам здається, що люди нас слухають, але насправді для людей і 90 відсотків, того що ми говоримо немає ніякого значення…»

«…слова мають тенденцію зникати в повітрі…»

«…питання, що важливо для мене, короткий швидкий результат, чи якісно зроблена річ…»

Запис конференції та проповіді можна прослухати в аудіофайлах. Це те, на що варто приділити свій час.

Після перерви на обід, спустились в нижній храм санктуарію для ділення в групах. Учасників паломництва було поділено на три групи, кожну з яких очолювали отці – Артур, Мирослав та Віталій.

Кожному в групці були поставлені запитання про присутність Марії в житті, про зміни після прийняття святого Скапулярію та багато інших питань  на тему духовного життя з Марією в реальному житті та поза храмом.

Ділились, як прийшли до рішення прийняти святий Скапулярій, коли пізнали сенс і реальність цього таїнства. Також розповідали історії з життя, як прийшли до костелу і знайшли тут своє місце, пізнали молитву.

На закінчення паломництва молились “Акт відання себе Матері Божої Святого Скапулярію”.

Прийняти Скапулярій може кожний, хто щиро прагнe ввірити себе Марії і наслідувати Її своїм життям. Носити його можуть миряни, священики і богопосвячені особи, дорослі й діти, які вже можуть зрозуміти його значення.