15 жовтня – спомин Святої Терези Авільскої. До свята в Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію пройшло тридення, де отець Рафаїл Мишковський та отець Павло Ферко роздумували над життям та дорогою Святої Терези. Вона є першою жінкою, яка була проголошена вчителем церкви та мала багатство лексики.

Тереза є реформаторкою Кармелю та матір’ю ордену.

Любов до розарію і до Матері Божої була передана дівчині від мами. Тому в 12 років вступає саме до ордену Пресвятої Діви. Після хвороби, яку подолала під покровом Святого Йосифа, навертається.

Вона пишалась, що носить орден пресвятої Марії, пишалась, що носить хабіт від Марії.

Свята Тереза прагнула жити в тиші, в молитві, як Марія в Назареті. Вона хотіла щоб кожен монастир Кармелітанок був як Назарет.

Святкову Месу очолив отець Павло Ферко, а проповідь проголосив настоятель парафії отець Віталій Козак. Проповідь можна і варто прослухати за посиланням в розділі аудіо.

Уривки з проповіді:

«Жінка, яку люблять особливо чоловіки.»

«Якби я таку жінку, в моєму житті, зустрів я б на такій би одружився…Не зустрів я жодної жінки, геть близько до неї подібної.»

«Вони були шоковані безпосередністю і простотою, в який спосіб вона промовляє.»

«Вона не підбирає слова, не думає про те, як будуть сприйматися слова. Вона має передати інформацію, яку передає…»

«Без цих двох речей духовного життя не існує… Людина, яка каже, що вона є духовною, вона бреше і собі і всім людям які її оточують…»

На кінець Богослужіння кожен мав можливість поклонитись реліквіям Святої Терези, віддати шану в молитві.