14 жовтня 2023 р., до свята Святого Луки у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію пройшло десяте паломництво медичних працівників.

Понад 40 осіб прибули до Санктуарію з таких міст як Бердичів, Житомир, Андрушівка, Коростишів Луцьк, Київ, Хмельницький, Одеса та Тернопіль.

«Так як це є Санктуарій – дім нашої Матері, Всеукраїнський Санктуарій, народний наш храм Матері Божої Бердичівської, то сюди приходять паломництва не лише 16 чи після 16 липня влітку, коли вся Україна тут збирається, але також протягом року організовуються різні групи. Власне близько дня Святого Луки, в якусь суботу, ми організовуємо паломництво медичних працівників. І  тут приїжджають лікарі, медсестри, просто працівники з медицини, щоб попросити заступництво Матері Божої. А особливо в цей час війни. І це вже є десяте паломництво.

Я займаюсь організацією. Так вийшло, як я був в Києві мене попросили працювати разом з медичними працівниками, так як я маю першу освіту – медичну. Ну отак заангажувався  в це, ну і продовжую. Я дуже радий, що є така група, що приїжджають люди з різних міст України. Є нагода зустрітись, разом помолитися, послухати конференцію.» – розповідає про паломництво, голова Конференції Єпископату України, єпископ Віталій Скомаровський.

Після реєстрації та привітального слова єпископа Віталія, учасники мали змогу познайомитись ближче з Організацією МБФ «Місія в Україні», яка була заснована в 1997 році. Тетяна Ковтонюк – основний консультант Бердичівського відділення розповіла про діяльність фонду, про свій рух та співпрацю з лікарями. Вона зі своєю командою проводять профілактичні бесіди з молоддю та студентами.

Декілька уривків з розповіді:

«Зупиняти війну проти абортів.»

«Нажаль втрачається цінність сім’ї.»

«Кожна людина має право на життя. Кожна ненароджена дитина має право на життя.»

Згодом учасникам паломництва проголосив конференцію, під назвою «Любити в правді», отець Петро Фурман, настоятель парафії Матері Божої Святого Скапулярію. Отець мав досвід праці фельдшером, а в своїй промові використовував уривки з книг «Енцикліка. Любов у правді Вселенського Архиєрея Венедикта 16» та «Хартія працівників служби охорони здоров’я». Розповідав про св. Аґостіну Лівію П’єтрантоні – покровителька медсестер та св. Джузеппе Москатті – покривителя лікарів та винахідник інсуліну.

Ось декілька уривків з книг:

– «Це означає, що медико-санітарна допомога є реальним знаряддям Божої любові до людини, яка страждає, і водночас – відображенням любові до Бога, що виявляється у сповненій любов’ю турботі про людину.»

– «Терапевтичне служіння працівників служби охорони здоров’я є частиною пасторальної та євангелізаційної діяльності церкви.»

– «Працівник  служби охорони здоров’я як «служитель життя» є «слугою того Бога, який у Святому Письмі виступає як ”життєлюбний”».

– «Охороняти, повертати, зміцнювати здоров’я – означає служити життю загалом.»

Також отець Петро Фурман розповів про свою любов до фармакології і медицини: «Я цим жив. Мені було цікаво. А потім я став священником, щоб по душам. І це поєднується два в одному.»

«Служачи потребам матеріальним, людським, дбаючи про це тілесне, здоров’я чи потреби, ми також допомогаємо оздоровити душу людини. Бо людина це цілісність інтегральна, душа і тіло. Вона стає зцілена, вона стає сильнішою, вона має духа. Вона може переборити всі каліцтва і по новому бачити кожен свій день. Християни це є світло світу. Ісус казав: « Ви світло в світі, ви сіль землі і ви маєте це нести.»» – прокоментував важливість паломництва отець Петро.

Святу Месу очолив єпископ Віталій Скомаровський. Привітальне слово на початку промовив настоятель Санктуарію отець Віталій Козак.

Проголосив проповідь єпископ Віталій, де більше розкрив про особистість святого Джузеппе Москатті, його діяльність та те як він допомогав людям.

Декілька цитат з проповіді:

«Виявляється патологоанатоми теж мають свого покровителя Святого. Народився він в 1880 році і прожив, як сьогодні вже згадувалось 6 років не дожив до 47. Помер він у Великикй Тиждень у Великий Вівторок.»

«Але він, наприклад, він не соромився своєї віри, навпаки він відкрито говорив про свою віру, про свою любов до Бога.»

«Джузеппе Москатті рятував людей і після своєї смерті.»

Після Літургії спільно помолились за наших військовослужбовців, за кожного медичного працівника, кожного дотичного до медицини, а особливо тих лікарів, котрі рятують людей в зонах бойових дій.