15 жовтня в Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію пройшло IX Паломництво Медичних працівників під керівництвом Єпископа Віталія Скомаровського, Ординарія Луцької дієцезії.

Паломництво відбулось напередодні 18 жовтня – спомину Євангеліста Луки, покровителя медичних працівників.

Головний гість і проголошувач конференції Сестра від Ангелів – Неля Куцак, яка є військовим психологом з міста Вінниця.

Сестра монахиня, психолог в християнській службі порятунку, в корпусі військових капеланів, а також цивільний психолог, допомагаює людям справитися з проблемами, що виникають в наслідок війни.

З 2014 року має досвід праці в шпиталях з пораненими захисниками, а також на полігонах та згодом в зонах бойових дій. Безпосередньо в Авдіївці і в прилеглих територіях на Донбасі.

Коментар про що йшлося в конференції від сестри Нелі:

 

«Зараз ми засвідчуємо певних змін в собі.

Зустрічаємося з особами, які  безпосередню брали  участь у бойових діях з точки зору, як вони змінилися через отриманий новий досвід. Саме такі зміни, які  відбулися в особистості, які допомогли врятувати життя в екстремальних умовах і далі вони не перестають діяти і в мирному житті, варто їх розуміти аби допомогти ці зміни трансформувати, тобто навчитися справлятися з ними.

Йдеться про те, що коли ми отримуємо якийсь новий досвід, ми змінюємось як особистість і зараз під час війни ми також змінюємося,  кожен по своєму в залежності від того наскільки досвідчив самої такої ненормальності війни. Військові більше, ми трішки менше, але також одні більше, одні менше. Хтось був під обстрілами, хтось не був. Тобто пережили. Хтось втратив житло. Ми змінилися.

В нас з’явились навички, які рятують нам життя в таких екстремальних умовах, раніше в нас не було таких навичок, а зараз вони нам допомагають. Однак в мирному житті вони будуть перешкоджати. Їх потрібно знати, пізнати, перевести в мирне життя. І от саме про ці такі нові навички, оці зміни говорилось в конференції. Це правила бою – їх так умовно називають.»

Після конференції Святу Месу очолив Єпископ Віталій Скомаровський. Проповідь проголосив отець Рафаїл Мишковський на тему життя Святої Терези Авільської.

Проповідь можна прослухати в записі в розділі аудіо.