Потрійне свято

У Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві відбулося потрійне свято, Урочистості з нагоди парафіяльного відпусту на честь Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, закриття року святого Йосифа та відзначення 30 років від дня першої Святої Меси в санктуарії.

Урочистості на потрійне свято очолив Апостольський Нунцій в Україні, архієпископ Вісвальдас Кульбокас у співслужінні з єпископатом Римсько-Католицької Церкви в Україні, на чолі з Архієпископом Мечиславом Мокшицьким, в.о голови Конференції єпископів РКЦ в Україні та ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії єпископом Віталієм Кривицьким.

Апостольський Нунцій під час проповіді звернув нашу увагу на дві великі постаті, які особливо сьогодні згадуємо це постать Пресвятої Діви Марії і святого Йосифа. Проповідник пригадав нам про їхню велику роль яку відіграють в житті усієї Церкви і в житті кожного віруючого.

Варто теж пригадати що під час проповіді Апостольський Нунцій згадав теж про святу Терезу від Ісуса (Терезу Авільську). Свята, котра за натхненням Господа Бога спричинилася до заснування спочатку перших монастирів босих кармеліток, а згодом теж перших монастирів босих кармелітів, святу, котра відновила ці чернечі Родини Пресвятої Діви Марії з Гори Кармель. А всі засновані монастирі завжди віддавала особливій опіці Пресвятої Діви Марії і святого Йосифа. Говорячи про святу Терезу проповідник згадав про дуже важливий момент в її житті, про чудесне зцілення за заступництвом святого Йосифа.

Під час подячного слова, делегат провінціала Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик OCD згадав слова Апостольського Нунція про свята Терезу та додав, що Тереза закладаючи нові монастирі Босих, говорила, що ці монастирі під надійною охороною, бо одні двері охороняє Пресвята Діва Марія, а другі – святий Йосиф.

На завершення потрійного свята зачитав Акт відання України Пресвятій Діві Марії в.о голови Конференції єпископів РКЦ в Україні Архієпископ Мечислав Мокшицький.