З 24 лютого війна стала в близь до кожного. Всі наші плани в один момент стали нічим. Залишалась постійною тільки віра. Віра в Бога, віра в найкраще. Цьогоріч паломництво до Матері Божої було незвичайне і особливе. Страх небезпеки не підступав близько до паломників, адже ними панувало бажання молитви навколішках біля ікони Матері Божої Бердичівської.

Ситуація в країні не дозволила зробити щорічну зустріч паломників в суботу, коли зазвичай тисячі вірян приходять пішки з своїх міст, щоб віддати шану Божій Матері. Цього року було вирішено організувати окремі автобусні паломництва впродовж дев’яти днів новенни до Матері Божої Бердичівської. Був певний розклад,  з 7 по 15 липня приїжджали певні деканати. О 15:00 Бердичівський санктуарій наповнювався близько сотнею паломників, які відкинули свій страх і приїхали помолитися, сказати вголос біля ікони гасло цьогорічного паломництва- «Царице України, випроси нам мир».

Дев’ять днів новенни роздумували над молитвою «Радуйся Маріє…». Шодня це були частинки з цієї молитви. Ось вам декілька цитат для роздумів з проповідей дев’ятниці, які вів отець Віталій Козак.

«Радість має бути не як емоція, а як спосіб життя. Незважаючи, що у житті відбувається, з якими ситуаціями ми зустрічаємося, як говорить апостол Павло в листі до Филип’ян – «Радійте в Господі, ще раз повторюю – Радійте».

«Благодаті повна – це та, в якої в житті не має місця для гріха. Людина може уподібнюватися до Діви Марії, коли у своєму житті бориться з гріхом і зі всім тим , що від Господа віддаляє».

«Тобто, коли реальність Божа і реальність людська стають однією реальністю. Коли Божа воля і воля людини- стає однією волею. Ми також до цього покликані, щоб в нашому житті шукати і виконувати Божу волю».

«Господь бажає для людини добра, тому допускає ті чи інші речі позитивні чи негативні і людина, якщо сприймає їх з вірою, то в певному часі, в певному моменті життя народжується перспектива бачення. Людина починає бачити трохи далі, ніж бачить сьогодні, тобто в тому моменті коли пробує контролювати своє життя сама».

«Наскільки важливо звертатись до людини по імені…Наскільки ім’я зближує».

«Відкритість на потомство є показником відносин людини з Богом… Господь знає кому дати одну дитину, кому не давати, а кому дати двадцять чотири»

Бердичівляни та гості міста мали змогу щодня приймати участь у дев’ятниці в особистій присутності. А також кожен міг приєднуватися до прямих ефірів з кожного куточка Землі.

Віримо, що наступний рік буде в мирі. Знову зустрінемось в паломництві всією Україною в один день.