Сезон дієцізіальних заходів для молоді відкрила «Перша Біблійна Олімпіада» в історії Київсько-Житомирської дієцезії. Відбувалось все в стінах Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію в місті Бердичів, 13 квітня.

Взяли участь в олімпіаді 12 команд з таких міст:  Київ, Житомир, Бердичів, Бориспіль, Коростень; та селищ:  Любар, Першотравенськ, Гришківці, Биківка.

«Одне «так» і ми з вами сьогодні зібрались тут. Ця олімпіада мала не відбутись, але Кирило сказав своє «так», коли вирішувалась доля заходу.» – Ірина Назаренко, секретар Комісії у справах молоді Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ.

Кирило Пашківський член Комісії у справах молоді Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ, став головним організатором заходу, де спільно зі своєю командою активної молоді створили першу в історії дієцезії Біблійну олімпіаду. Зустрілись з різними викликами, ставили собі очікування. Багато зусиль доклали, але впевнено дійшли до мети.

Активний та емоційно насичений день, де не тільки змагались, а й пізнавали Слово Боже через Святу Месу, конференцію та ділення.

Месу очолив отець Олег Сартаков, деканальний душпастир молоді Бердичівського деканату. Під час проповіді отець Олег зауважив, що найважливіше це наша любов до Бога, а не конкуренція за перше місце.

Декілька  уривків з проповіді:

« і тут є багато молоді, які люблять Ісуса, люблять церкву, люблять Марію, люблять Слово Боже – це чудово. Насправді велике щастя, що наше старше покоління вже возростає і потихесенько будемо перебиратись на той світ, а ваше молоде покоління буде прославляти Ісуса і любити Бога, а це була найважливіша заповідь Божа.»

«Одразу потрібно вирішити, ми приїхали сюди ні за яким золотом, ні за яким першим місцем. Ми приїхали сюди, щоб побути серед однодумців, серед людей, які люблять Бога і цю любов проявляють в любові до Біблії. Я маю надію, що в приїхали сьогодні з Бібліями, які трохи затерті. Ви їх відкриваєте набагато частіше ніж соціальні мережі.»

«Ми дуже щасливі, я дуже щасливий, Бог дуже щасливий, священники дуже щасливі. Бо тут зібралась молодь, яка любить Боже слово.»

В перерві між першим та другим туром для молоді промовив конференцію, настоятель Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію,  отець Віталій Козак.

Отець Віталій поділився досвідом пізнання Святого Письма, про правду, яку можемо розпізнати через Слово Боже. Розповів про емоції, через які Господь промовляє до молоді. Декілька уривків з конференції:

«У вашому віці Господь, хоче говорити через емоції.»

«Тоді я зрозумів одну річ, що Господь думає інакше, чим думає людина. І Господь діє інакше, ніж людина…Він мені каже, якщо хочеш думати, як Бог почни читати Святе Письмо”

«Слово Боже хоче відкривати людині, про неї правду. Для чого мені важливе Слово Боже, бо знаю що жодна людина так правди не скаже, як скаже Слово Боже про мене.»

“Святе Письмо каже: “Правда нас визволить, правда дасть нам свободу, правда дасть нам можливість будувати реальність такою, як вона є, а не таку як ми собі придумали.»

Найцікавіша частина, яку чекали з самого початку це нагородження. Кожен учасник отримав подарунок, а перші три місця додатково призи переможців.

Так третє місце зайняла команда з міста Житомир, з парафії Божого Милосердя. Друге місце поділили між собою команда з Гришківців, парафії Святої Агнеси та команда з Бердичева, парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Основне, перше місце отримала команда, яка під час гри отримала назву “Збірна”, адже дівчата з різних міст, таких як Житомир, Коростень та Київ.

На кінець зустрічі дізнались про наступну тему Біблійної олімпіади і це стане Євангеліє від Луки.